ul. Parkowa 20, 86-300 Grudziądz +48 790 272 633 kontakt@dmuchamy.com.pl Pracujemy: Pon-Piątek: 8:30-20.00

Wypełnianie pustek w murach

Uzupełnianie izolacji termicznej między murami - Dlaczego to ważne?
Izolacja termiczna między murami może z czasem ulec uszkodzeniu lub wypełnić się wilgocią, co wpływa na jej wydajność. Uzupełnienie izolacji jest ważne, aby przywrócić pełną funkcjonalność izolacji termicznej i utrzymać optymalne warunki wewnątrz budynku. Oto kilka powodów, dla których warto uzupełnić izolację między murami:

Zwiększenie efektywności energetycznej - Brak izolacji może prowadzić do powstawania mostków termicznych, przez które ciepło unika na zewnątrz, a zimne powietrze przedostaje się do wnętrza budynku. Zimne powietrze często krąży w tej pustce. Uzupełnienie izolacji eliminuje te problemy i pomaga poprawić efektywność energetyczną budynku.

Zapobieganie stratom ciepła i chłodu -  Dobrze uzupełniona izolacja zapewnia lepszą ochronę przed utratą ciepła w okresie zimowym oraz utrzymanie chłodu w okresie letnim. Dzięki temu mieszkańcy budynku mogą cieszyć się stabilną temperaturą bez względu na warunki atmosferyczne.

Zwalczanie wilgoci i pleśni - Uzupełnienie izolacji pozwala zlikwidować wilgoć zgromadzoną wewnątrz ścian. Wilgoć może powodować rozwój pleśni, co stanowi zagrożenie dla zdrowia mieszkańców i może prowadzić do uszkodzenia struktury budynku.

Poprawa akustyki - Odpowiednio wypełniona izolacja termiczna może również pomóc w redukcji dźwięków z zewnątrz i w innych pomieszczeniach, co poprawia komfort akustyczny wewnątrz budynku.

Jak podchodzimy do  uzupełnienia izolację między murami?

Inspekcja i ocena ilości miejsca – Rozpoczynamy od odwiertów kontrolnych i jeżeli pogoda pozwala od badania kamerą termowizyjną. Należy upewnić się, że przestrzeń między murami jest odpowiednio czysta i sucha przed rozpoczęciem uzupełniania.

Wybór odpowiedniego materiału - Zazwyczaj pustki w Polsce między murami nadają się tylko do wypełnienia odpowiednio zgranulowanym styropianem lub łyską styropianową ze względu na małą szczelinę.

Montaż uzupełniającej izolacji – Wypełniamy  pustki na wszystkich ścianach robiąc podczas prac otwory kontrolne i kontrolując rozprzestrzenianie się materiału i jego zagęszczanie.
 
Zabezpieczenie otworów -  Po uzupełnieniu izolacji, można przystąpić do wykończenia ścian zgodnie z preferencjami estetycznymi. My ze swojej strony zabezpieczamy otwory przy pomocy twardej piany termoizolacyjnej.

 - zdjecie nr: 3
 - zdjecie nr: 4
 - zdjecie nr: 5
 - zdjecie nr: 6
Potrzebujesz darmowej wyceny?
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Nasz adres
ul. Parkowa 20,
86-300 Grudziądz