ul. Parkowa 20, 86-300 Grudziądz +48 790 272 633 kontakt@dmuchamy.com.pl Pracujemy: Pon-Piątek: 8:30-20.00

Ocieplanie poddaszy użytkowych

OCIEPLENIE PODDASZA CELULOZĄ- CO NALEŻY WIEDZIEĆ?
Dokładne i skuteczne ocieplenie połaci dachu wysokiej jakości materiałem izolacyjnym ma kluczowe znaczenie dla komfortu życia na zaadaptowanym poddaszu. Poprawna izolacja termiczna dachu wpływa na rozmiar rachunków za ogrzewanie, komfort akustyczny w pomieszczeniach, trwałość konstrukcji dachu oraz zdrowie mieszkańców. Niewłaściwie ocieplony dach oraz źle zaizolowane poddasze stanowią źródło wielu problemów.

W zimie skutkiem takiej sytuacji są wysokie rachunki za ogrzewanie oraz utrzymujące się niskie temperatury na poddaszu. Latem zaś panuje tam upał, a przez cały rok towarzyszy nam hałas. Wadliwa izolacja i błędnie zastosowane folie paroizolacyjne prowadzą do rozwoju pleśni i grzybów, stanowiąc zagrożenie dla mieszkańców oraz trwałości budynku.

Prawidłowe ocieplenie poddasza przy użyciu materiału przyjaznego dla środowiska pozwoli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, zapewni ochłodę w czasie największych upałów oraz odizoluje pomieszczenia od hałasów zewnętrznych, tworząc oazę spokoju. Wybierając materiał celulozowy do ocieplenia poddasza, zabezpieczymy również dach przed rozwojem grzybów i pleśni, co zapewni jego długotrwałą funkcjonalność. Co więcej, w przypadku pożaru, izolacja z celulozy Ekovilla skutecznie powstrzyma rozprzestrzenianie się ognia, chroniąc drewniane elementy konstrukcji nośnej.

Podsumowując, redukcja kosztów ogrzewania i poprawa akustyki pomieszczeń to nie jedyne korzyści, jakie uzyskamy dzięki ociepleniu poddasza. Równie istotna jest ochrona przed przegrzewaniem się poddasza latem, zabezpieczenie konstrukcji drewnianych przed wilgocią oraz aspekty związane z bezpieczeństwem pożarowym.

OCIEPLENIE PODDASZA - JAKĄ METODĘ MONTAŻU I JAKI MATERIAŁ IZOLACYJNY WYBRAĆ?

Na rynku dostępne jest wiele różnych materiałów izolacyjnych. Do najpopularniejszych należą: celuloza w formie puszystego granulatu (wdmuchiwana), wełna szklana, wełna skalna oraz styropian w płytach. Ważne jest, aby wybierając materiał, upewnić się, że posiada on certyfikat CE, co stanowi gwarancję, że spełnia deklarowane przez producenta właściwości.

Skuteczność termoizolacji i dźwiękoizolacji zależy od parametrów i grubości warstwy izolacyjnej oraz precyzji jej montażu. Metoda montażu oraz użyty materiał izolacyjny mają największy wpływ na dokładność i skuteczność ocieplenia.

Samodzielne wykonanie ocieplenia jest możliwe, jednak zatrudnienie wykwalifikowanej ekipy fachowców może być lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza przy większych projektach. Wybierając ocieplenie poddasza za pomocą płyt, istnieje ryzyko strat materiału oraz powtarzających się błędów w postaci nieszczelności i niedopasowania izolacji. Złącza płyt z wełny mineralnej w ocieplanych dachach mogą osuwać się po kilku latach, co powoduje nieszczelności w warstwie ocieplenia.

Problemem w przypadku poddaszy ocieplonych wełną mineralną są również szczeliny między izolacją a konstrukcją dachu oraz między łączeniami płyt, które obniżają izolacyjność przegrody. Szczeliny o rozmiarze zaledwie 1 milimetra mogą nawet czterokrotnie zwiększyć straty ciepła.

Metoda wdmuchiwania celulozy zapewnia szczelne wypełnienie przestrzeni poddasza. Włókna celulozowe wdmuchiwane są pod ciśnieniem i docierają do miejsc, które byłyby trudne do osiągnięcia inną metodą. Dzięki temu eliminuje się powstawanie mostków termicznych odpowiedzialnych za nadmierne straty ciepła.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zatem ocieplenie poddasza granulatem wdmuchiwania, takim jak izolacja celulozowa Ekovilla. Dwuosobowa ekipa wyposażona w odpowiedni agregat może w ciągu 1-2 dni dokonać ocieplenia całego poddasza.

Celuloza to ekologiczny materiał, pozyskiwany w procesie recyklingu makulatury gazet codziennych. Jego instalacja odbywa się metodą wdmuchiwania, co stanowi bezpieczną i skuteczną metodę ocieplania dachu, stosowaną od ponad 30 lat w całej Europie i od ponad 100 lat znana na całym świecie.

Mamy za sobą setki udanych realizacji w tym skosy dachu i zaizolowane poddasze , których izolacja spełniała warunki pasywności.

Potrzebujesz darmowej wyceny?
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Nasz adres
ul. Parkowa 20,
86-300 Grudziądz