ul. Parkowa 20, 86-300 Grudziądz +48 790 272 633 kontakt@dmuchamy.com.pl Pracujemy: Pon-Piątek: 8:30-20.00

Granulat styropianu

Granulat styropianowy, znany także jako kule styropianowe lub perły styropianowe, jest mało popularnym materiałem stosowanym w budownictwie lecz są elementy konstrukcji przy termomodernizacjach, których nie da się zaizolować innym materiałem. Ten rodzaj styropianu jest wykorzystywany zarówno jako izolacja termiczna, jak i akustyczna.

Styropian jako materiał organiczny jest nieatrakcyjny dla grzybów i pleśni, co przyczynia się do utrzymania zdrowego klimatu wewnątrz budynku. Granulat styropianowy może być produkowany z recyklingu, co redukuje jego wpływ na środowisko i przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów wytwarzanych podczas budowy.

Granulat styropianowy może być stosowany do izolacji różnych powierzchni i kształtów, dzięki swojej elastyczności. Dodatkowo, ten materiał jest wytrzymały i nie ulega łatwo uszkodzeniom mechanicznym. Wykorzystanie granulatu styropianowego pozwala na redukcję mostków termicznych w konstrukcji budynku, co z kolei przekłada się na lepszą efektywność energetyczną.

Najczęściej tym materiałem wykonujemy izolacje:

  • Niskie stropodachy
  • Pustki w murach szczelinowych
  • Pustki pod podłogami
 - zdjecie nr: 1
 - zdjecie nr: 2
Potrzebujesz darmowej wyceny?
Wypełnij formularz
Wyślij wiadomość
Nasz adres
ul. Parkowa 20,
86-300 Grudziądz