Włókna celulozowe

Celuloza ISOCELL jest izolacją cieplną z włókien celulozowych uzyskiwanych w procesie całkowitego recyklingu makulatury. Podstawą ISOCELL jest drewno, materiał który od tysiącleci słynie ze swoich doskonałych właściwości.

ISOCELL produkowany jest w Austrii, Belgii i Francji, krajach których przemysł oceniany jest jako najnowocześniejszy w Europie. W procesie produkcyjnym ISOCELL makulatura zostaje rozdrobniona na duże kawałki, wymieszana z solami mineralnymi oraz mielona. Dodawane sole mineralne chronią ISOCELL przed inwazją szkodników, pleśnią oraz sprawiają że pozostaje ognioodporny. Procesy produkcji ISOCELL podlegają surowym kryteriom jakości, kontrolowane są mianowicie zarówno w ramach kontroli wewnętrznej jak również w ramach europejskiej aprobaty technicznej. Długowłókniste cząsteczki ISOCELL przekonują zarówno swoim bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła jak i wysoką przyczepnością nawet przy grubej izolacji. ISOCELL jest nietoksyczny, nie zawiera szkodliwych substancji ani dodatków, jest luksusowo miękki i ciepły. Nie działa drażniąco ani agresywnie na skórę i dlatego nazywany jest izolacją przyjazną dla człowieka i środowiska. Do procesu mechanicznego wdmuchiwania gotowych włókien celulozowych używane są wyłącznie atestowane urządzenia.

Sposoby aplikacji Celulozy:

NADMUCHIWANIE: Metoda stosowana głównie w celu uzyskania całkowitej i ciągłej izolacji dachowej oraz podłogowej.

WDMUCHIWANIE: Technika stosowana przy wszystkich przestrzeniach, które zostały zamknięte od zewnątrz jak i od wewnątrz. W takowej zamkniętej przestrzeni wdmuchane włókna celulozowe zbijają się tworząc idealnie dopasowaną warstwę izolacyjną o najwyższym stopniu bezpieczeństwa. W zależności od potrzeby włókna zostają wdmuchiwane przy użyciu węża, dyszy lub lancy.

NATRYSKIWANIE: Technika ta jest stosowana w przypadku otwartych konstrukcji pionowych, takich jak jednostronnie odkryte powierzchnie (izolacja podtynkowa czy też ścianki działowe), jako izolacja akustyczna stropów i sklepień, jak również w celu uzyskania termicznej ochrony elewacji zewnętrznej budynków zabytkowych przez aplikację od wewnątrz.

Deklarowany Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,39 W/mk. W warunkach laboratoryjnych osiągnięto 0,37 W/mk. Lecz przyjęto margines bezpieczeństwa, mimo osiągania w testach lepszych wyników.

Tabela gęstości pomoże obliczyć potrzebną ilość materiału aby wykonać skutecznie docieplanie celulozą :