Izolacja stropów poddaszy nieużytkowych

Prawidłowe docieplanie stropu poddasza nieużytkowego to kluczowy element aby w nowo budowanym domu czuć komfort cieplny i ograniczyć do minimum straty ciepła. W naszej pracy spotykamy się z sytuacjami, gdzie poddasza zostały docieplone wełną w tradycyjny sposób – dwu warstwowo grubość 25-30cm- a mimo to na poddaszu mieszkańcom brakuje komfortu cieplnego.

Nasza firma dzięki wiedzy praktycznej wie jak skutecznie docieplać poddasza użytkowe. Pracujemy tylko na sprawdzonych atestowanych materiałach izolacyjnych:

- Włókna celulozowe
- Granulaty wełny

Czym ocieplić strop nad poddaszem użytkowym?
Naturalny ruch ciepła do góry powoduje to ,że strop i “wentylacja” to dwa elementy fizyki budowli najbardziej narażające dom na utratę ciepła. Wykonanie dobrej izolacji stropu przy pomocy tradycyjnej wełny w matach jest bardzo trudne i pracochłonne. O ile w przypadku stropu betonowego jest troszkę łatwiejsze to w przypadku docieplenia płyt kartonowo-gipsowych na poziomie stropu  jest praktycznie idealnie nie do wykonania. Inspekcja kamerą termowizyjną pokaże niedoskonałości wykonania takiej izolacji we większości realizacji. Aby się ustrzec tych błędów polecam skorzystanie z naszych usług i ocieplenie stropu granulatem wełny lub celulozą!

Równo nasypany granulat na strop (regips, folię itp na stropie) tworzy spójną warstwę bez mostkowego materiału izolacyjnego. Jest to trwałe , skuteczne, a przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie. Częstokroć okazuje się , że koszt robocizny z materiałem jest tańszy niż porównywalnej klasy sam materiał w hurtowni budowlanej.

 

Co najważniejsze nasze ekipy wykonawcze spędzają na państwa placu budowy zaledwie kilkanaście godzin. Klient nie musi sie martwić utylizacje odpadów - bo takich nie ma!

Jak prawidłowo przygotować strop poddasza pod nasyp naszych materiałów?