Izolacja domów szkieletowych

Właściwa izolacja domów szkieletowych nie jest sprawą łatwą. We większości przypadków trzeba stosować odpowiednie rozwiązania związane z zapewnieniem szczelności termicznej i prawidłowej oddychalności przegród. Dzięki wiedzy, technologii, urządzeniom i materiałom którymi dysponujemy jesteśmy w stanie dokonać skutecznej izolacji praktycznie każdego domu wykonanego w technologii szkieletowej – domów opartych o elementy Steico, domów z bala oraz tradycyjnych kanadyjczyków.

Izolacja domów szkieletowych – które przegrody docieplamy?
Jesteśmy w stanie zaizolować takie przegrody jak:

Podłogi na legarach
Ściany zewnętrzne
Ściany wewnętrzne
Stropy między kondygnacyjne
Skosy poddasza
Stropy poddasza nieużytkowego
Czym docieplamy domy szkieletowe?
Jako jedyny słuszny materiał w granulacie z czystym sumieniem polecamy materiał celulozowy firmy ISOCELL. O właściwościach i jakości materiału możecie Państwo zapoznać się tutaj.

Ze względu na parametry i ekologiczny charakter włókna celulozowe są idealnym rozwiązaniem dla budownictwa szkieletowego. Przy docieplaniu budynków “kanadyjskich” metodą wdmuchiwania izolacji jesteśmy w stanie bez problemu osiągnąć rzeczywisty wynik charakterystyki energetycznej budynku na poziomie 20-50 kwh/m2 rocznie – oczywiście w/w wynik jest zależny od grubości przegród budowlanych oraz od innych czynników jak odpowiedni system ogrzewanie, wentylacji itp.

Oddychalność – dyfuzyjność budynku, a materiał izolacyjny.
W ostatnim czasie bardzo modne staje się docieplanie szkieletowych budynków rożnymi rodzajami pianek. Oczywiście zgadzamy się, że izolacyjność i właściwości termiczne są dobre tych materiałów, ale materiał ten ma także wady związane na przykład z brakiem oddychalności i wytrącaniu się wilgoci w punkcie rosy. Jesteśmy zdania, że budynek powinien w pełni oddychać dlatego ważne jest aby użyć otwarcie dyfuzyjnego materiału izolacyjnego jakim jest Celuloza i nie doprowadzać do gromadzenia jej w elementach konstrukcyjnych budynku drewnianego. Jest to kolejny atut za użyciem własnie włókien celulozowych. W swojej pracy spotykamy się niestety z konstrukcjami, które zostały źle z wentylowane, co za tym idzie ich właściciele mają spory problem…