Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/matla/domains/dmuchamy.com.pl/public_html/wp-content/plugins/custom-css-editor/bootstrap/pluginClass.php on line 132
Baza wiedzy - Docieplanie stropodachów – Wdmuchiwanie Izolacji – Ocieplanie celulozą
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/matla/domains/dmuchamy.com.pl/public_html/wp-content/plugins/custom-css-editor/bootstrap/pluginClass.php on line 183
Baza wiedzy

Ekofiber to potoczna nazwa funkcjonująca w Polsce włókien celulozowych. Ta potoczna nazwa wzięła się z nazwy materiału produkowanego w Polsce. Włókna celulozowe różnych firm odbiegają od siebie po kilkoma względami. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego materiału?

  • klasa palności
  • stopień osiadania przy danej gęstości
  • rodzaj impregnacji
  • “rzeczywiste gęstości wypełnienia”
  • posiadanie Aprobaty technicznej i deklaracji zgodności!!!!

Niektórzy wykonawcy pracują na materiałach, które nie posiadają pełnego dopuszczenia do  stosowania w budownictwie

Celuloza_isocell_karta_charakterystyki_produktu

 

Część wykonawców rozlicza się za worki lub m3 materiału. U nas zawsze wiesz ile i za co płacisz. Większość wycen dzielimy kosztowo na robociznę , materiał i transport.

Naprawa izolacji poddasza , nie jest sprawą łatwą. Do każdej tego typu pracy trzeba podejść indywidualnie. Gęstość wdmuchiwanego materiału musi być odpowiednio dobrana do problemu z jakim się spotykamy oraz z rodzajem i jakością konstrukcji.

W naszej pracy spotykamy się z różnią jakością wykończenia poddaszy ( zbyt mała ilość wkrętów, brak listew narożnikowych itp). W związku z tym dobieramy optymalny sposób wprowadzania materiału – gęstości celulozy. Alternatywą dla naszej metody – docieplenie regipsu – jest ściąganie płyt, uzupełnianie ręczne docieplenia zwykłą wełną, kładzenie ponownie płyt i folii ora znakładanie gipsu, szlifowanie i malowanie

Jeżdżąc po całej Polsce i obserwując jakość wykonania izolacji dachowych dochodzimy do wniosku , że większość cieśli-dekarzy nie wie jak właściwie zaizolować dach  zabezpieczony membraną. W przypadku deskowania i papy ( tu doświadczenie polskich wykonawców jest spore ) nie mamy zbytnich problemów zwiąnych z wiatroizolacją to gdy na dachu leży membrana dachowa nawet dobra 150-180gr/m2 to część jej właściwości jest utracona przez brak jej sklejenia.

Co daje nam sklejenie membrany?

Głównym argumentem , aby kleić membrany na dachu jest “wiatroszczelność” takiego rozwiązania. Co rozumieć pod tym pojęciem? Warstwa izolacyjna o niższej gęstości zazwyczaj nie izoluje przed wiatrem -tradycyjna wełna w matach. W przypadku nie poklejenia membrany, zimny wiatr ma bardzo  ułatwiony dostęp do penetrowania . Jeżeli dodamy do nieszczelności powstałe przez nieodpowiednio położoną paroizolację to  takie poddasze będzie się zarówno łatwo wychładzać zimą jak i szybko nagrzewać latem.

Czym kleić membrany?

Wybór właściwej folii paroizolacyjnej dla poddasza to nie jest wbrew pozorom prosta sprawa. Na rynku mamy wiele produktów konkurujących z sobą ceną i jakością.  Wielu inwestorów wybiera te najtańsza produkty, kierując się głównie ceną. Czy zawsze jest to właściwe postępowanie- zobaczmy

Jakie cechy powinna mieć standardowe folie paroizolacyjne?

  • zbrojenie na całości
  • odpowiednią rozciągliwość
  • warstwę metaliczną – odbijanie ciepła do wewnątrz
  • wysoki współczynnik  sd
  • wysoką odporność na czynniki atmosferyczne

Inteligentna paroizolacja – co to takiego?

Inteligentna paroizolacja stosowana jest najczęściej przy docieplaniu skosów poddasza oraz przy izolacji domów szkieletowych. Są to membrany wewnętrzne automatycznie regulujące wilgotność miedzy pomieszczeniem, a warstwą izolacyjną.  Mają szczególnie zastosowanie, gdy  nie występuje  naturalna wentylacja warstwy izolacyjnej.

Pamiętajmy, że kluczem do skutecznej paroizolacji jest jej właściwe poklejenie !